KONKURS "PALMA WIELKANOCNA"

KWIECIEŃ 2020 Konkurs plastyczny "PALMA WIELKANOCNA". Nasz konkurs, ze względu na epidemię koronawirusa miał trochę inny charakter, prace wykonane przez Drogie Dzieci zostały sfotografowane i przesłane przez Rodziców drogą elektroniczną. Organizatorkami konkursy były panie: Justyna, Ewa, Patrycja i Aneta K. Jury to panie: Kinga i Kasia. Oto wyniki:

KATEGORIA DZIECI MŁODSZE 3-4 latki:

I MIEJSCE:    Leon- grupa Krasnoludki

II MIEJSCE: Julian- grupa Biedronki

III MIEJSCE: Iga- grupa Biedronki

KATEGORIA DZIECI STARSZE 5-6 latki:

I MIEJSCE:    Bruno- grupa Jagódki

Nadia- grupa Słoneczka

II MIEJSCE: Franciszek- grupa Stokrotki

Nela- grupa Słoneczka

III MIEJSCE: Paweł- grupa Jagódki

Wiktoria- grupa Motylki

WYRÓŻNIENIE:

Adam- grupa Pszczółki

Łukasz- grupa Pszczółki

Jakub- grupa Jagódki

Wiktor- Słoneczka

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dyplomy prześlemy drogą elektroniczna na adresy e-mailowe Rodziców.

BAL KARNAWAŁOWY 2020

05.02.2020 " W karnawale, w karnawale. Dookoła wielkie bale... Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma..." Nasze przedszkolaki też wzięły udział w takim balu, który odbył się w Domu Kultury "Południe". W czasie jego trwania dzieci miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Przepięknie przebrane, głównie za ulubione postacie z bajek, z dumą prezentowały swoje stroje. Nasze przebierańce świetnie się bawiły i z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie trwania karnawałowych szaleństw mogły posilić się słodką przekąską i napić soczku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

16,21,22,23,28,29,30.01.2020 W tych dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Dzieci bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując programy artystyczne z wierszem, piosenką, tańcem  a także przedstawienia. W ten sposób dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia- przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólnym, słodkim poczęstunkiem, przygotowanym z pomocą rodziców.
 Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

JASEŁKA STOKROTKI 2019

19.12.2019 Dzieci 6-letnie z grupy Stokrotki przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka. Uroczystość wprowadziła całą społeczność przedszkolną w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu przedstawienia Pani dyrektor Renata Zimnicka życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Przed rozpoczęciem Jasełek został rozstrzygnięty bożonarodzeniowy konkurs plastyczny "Najpiękniejszy anioł".

ELIMINACJE REJONOWE XVIII FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

20.12.2019 Patrycja Tylek z grupy Słoneczka wzięła udział w rejonowych eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE", które odbyły się w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE 2019

12.12.2019 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadzili dyplomowani higieniści stomatologiczni z Lublina. Przybyli oni do nas w towarzystwie odważnego smoka Bartka, z pomocą którego, przedstawili dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiali też na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie zapoznali dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym i każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy stomatolog, ponieważ z wielką starannością przedszkolaki ćwiczyły na modelu szczęki szczotkowanie zębów, zakładanie i utwardzanie plomby. Na zakończenie w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy, niespodzianki i magnesy, które mają przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.