07.12.2018 Dzieci z grupy Jagódki uczestniczyły w kolejnej już lekcji bibliotecznej, na którą udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16. Tym razem tematem przewodnim był miś. Przedszkolaki mogły pooglądać książeczki o misiach, posłuchały kliku bajek, rozwiązywały zagadki prezentowane przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie podziękowały za ciekawą lekcję i otrzymały w prezencie naklejki. Dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

06.12.2018 Dzieci z naszego przedszkola czekały na ten dzień cały rok. Odwiedził nas Św. Mikołaj wraz z pomocnikami ze Studia Edukacji Artystycznej Pinezka. Przedszkolaki zostały zaproszone przez animatorów przebranych za elfy do wspólnej zabawy i wybrały się pociągiem do krainy Św. Mikołaja. Wykonywały taniec pingwina, przechodziły przez tunel, śpiewały i tańczyły.  Po zakończeniu wspólnej zabawy pojawił się najważniejszy gość Św. Mikołaj, który obdarował każdego przedszkolaka prezentem. Następnie każda grupa wykonała sobie zdjęcie z gościem. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i prezenty.

03.12.2018 Dzieci z grupy Słoneczka wybrały się do restauracji Mamma Leo na zajęcia kulinarne. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z procedurą wykonania i dekorowania pierniczków świątecznych. Następnie samodzielnie je wykonały, a po upieczeniu dekorowały i pięknie zapakowane zabrały ze sobą.

30.11.2018 Ten dzień na długo zapadł w pamięci naszych przedszkolaków. Obchodziliśmy wspólnie Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość przygotowały dzieci 4-letnie z grupy Krasnoludki razem ze swoimi paniami. Rozpoczęła się ona przedstawieniem, następnie wszyscy gimnastykowali się z misiami, rozwiązywali zagadki, obejrzeli krótki zwiastun filmu o misiu Paddingtonie, a zakończyła się tańcem i wspólnym śpiewem piosenki "Miś pluszowy".

Dzieci z grupy Krasnoludki obchodziły ten dzień również ze swoimi rodzicami. Przy okazji tej uroczystości, dwoje nowych przedszkolaków, które zaczęły uczęszczać do tej grupy we wrześniu 2018 r., zostało pasowanych przez panią dyrektor Renatę Zimnicką na pełnoprawnych przedszkolaków, którym życzymy samych sukcesów.

26.11.2018 W miesiącu listopadzie bajkę w grupie Słoneczka czytała mama Kalinki. Dziękujemy

21.11.2018 Wizytę w naszym  przedszkolu złożyli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Uczyli oni nasze przedszkolaki za pomocą krótkiego filmu, prezentacji multimedialnej, rozmowy  i zagadek   zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie dzieci otrzymały upominek w postaci odblaskowego misia. W dowód wdzięczności za przekazaną wiedzę przedszkolaki obdarowały gości pięknie przygotowanym, pisemnym podziękowaniem. Dziękujemy za wizytę