05.02.2020 " W karnawale, w karnawale. Dookoła wielkie bale... Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma..." Nasze przedszkolaki też wzięły udział w takim balu, który odbył się w Domu Kultury "Południe". W czasie jego trwania dzieci miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Przepięknie przebrane, głównie za ulubione postacie z bajek, z dumą prezentowały swoje stroje. Nasze przebierańce świetnie się bawiły i z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie trwania karnawałowych szaleństw mogły posilić się słodką przekąską i napić soczku.

16,21,22,23,28,29,30.01.2020 W tych dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Dzieci bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując programy artystyczne z wierszem, piosenką, tańcem  a także przedstawienia. W ten sposób dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia- przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólnym, słodkim poczęstunkiem, przygotowanym z pomocą rodziców.
 Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

10.01.2020 Dzieci z grupy Słoneczka, z pomocą swojej pani, piekły MUFINKI. Następnie wspólnie degustowali swój wypiek.

20.12.2019 Patrycja Tylek z grupy Słoneczka wzięła udział w rejonowych eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE", które odbyły się w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

19.12.2019 Dzieci 6-letnie z grupy Stokrotki przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka. Uroczystość wprowadziła całą społeczność przedszkolną w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu przedstawienia Pani dyrektor Renata Zimnicka życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Przed rozpoczęciem Jasełek został rozstrzygnięty bożonarodzeniowy konkurs plastyczny "Najpiękniejszy anioł".

12.12.2019 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadzili dyplomowani higieniści stomatologiczni z Lublina. Przybyli oni do nas w towarzystwie odważnego smoka Bartka, z pomocą którego, przedstawili dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiali też na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie zapoznali dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym i każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy stomatolog, ponieważ z wielką starannością przedszkolaki ćwiczyły na modelu szczęki szczotkowanie zębów, zakładanie i utwardzanie plomby. Na zakończenie w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy, niespodzianki i magnesy, które mają przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

10.12.2019 Dzieci z grupy Słoneczka i Motylki wraz ze swoimi paniami pojechały do Muzeum Wsi Radomskiej. Wzięły tam udział w lekcji muzealnej pt. "Legenda o świętym Mikołaju" i poznały postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane. Następnie wykonały kartę świąteczną. Na koniec Mikołaj wręczył przedszkolakom słodki poczęstunek.