^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

KONKURS "PALMA WIELKANOCNA"

KWIECIEŃ 2020 Konkurs plastyczny "PALMA WIELKANOCNA". Nasz konkurs, ze względu na epidemię koronawirusa miał trochę inny charakter, prace wykonane przez Drogie Dzieci zostały sfotografowane i przesłane przez Rodziców drogą elektroniczną. Organizatorkami konkursy były panie: Justyna, Ewa, Patrycja i Aneta K. Jury to panie: Kinga i Kasia. Oto wyniki:

 

KATEGORIA DZIECI MŁODSZE 3-4 latki:

 

I MIEJSCE:    Leon- grupa Krasnoludki

 

II MIEJSCE: Julian- grupa Biedronki

 

III MIEJSCE: Iga- grupa Biedronki

 

KATEGORIA DZIECI STARSZE 5-6 latki:

 

I MIEJSCE:    Bruno- grupa Jagódki

                        Nadia- grupa Słoneczka

 

 II MIEJSCE: Franciszek- grupa Stokrotki

                               Nela- grupa Słoneczka

 

III MIEJSCE: Paweł- grupa Jagódki

                               Wiktoria- grupa Motylki

 

WYRÓŻNIENIE:

 

Adam- grupa Pszczółki

 

Łukasz- grupa Pszczółki

 

Jakub- grupa Jagódki

 

Wiktor- Słoneczka

 

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dyplomy prześlemy drogą elektroniczna na adresy e-mailowe Rodziców.

  

BAL KARNAWAŁOWY 2020

05.02.2020 " W karnawale, w karnawale. Dookoła wielkie bale... Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma..." Nasze przedszkolaki też wzięły udział w takim balu, który odbył się w Domu Kultury "Południe". W czasie jego trwania dzieci miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Przepięknie przebrane, głównie za ulubione postacie z bajek, z dumą prezentowały swoje stroje. Nasze przebierańce świetnie się bawiły i z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie trwania karnawałowych szaleństw mogły posilić się słodką przekąską i napić soczku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

16,21,22,23,28,29,30.01.2020 W tych dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Dzieci bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując programy artystyczne z wierszem, piosenką, tańcem  a także przedstawienia. W ten sposób dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia- przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólnym, słodkim poczęstunkiem, przygotowanym z pomocą rodziców.
 Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

JASEŁKA STOKROTKI 2019

19.12.2019 Dzieci 6-letnie z grupy Stokrotki przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka. Uroczystość wprowadziła całą społeczność przedszkolną w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu przedstawienia Pani dyrektor Renata Zimnicka życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Przed rozpoczęciem Jasełek został rozstrzygnięty bożonarodzeniowy konkurs plastyczny "Najpiękniejszy anioł".

ELIMINACJE REJONOWE XVIII FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

20.12.2019 Patrycja Tylek z grupy Słoneczka wzięła udział w rejonowych eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE", które odbyły się w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE 2019

12.12.2019 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadzili dyplomowani higieniści stomatologiczni z Lublina. Przybyli oni do nas w towarzystwie odważnego smoka Bartka, z pomocą którego, przedstawili dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiali też na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie zapoznali dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym i każde z nich mogło poczuć się jak prawdziwy stomatolog, ponieważ z wielką starannością przedszkolaki ćwiczyły na modelu szczęki szczotkowanie zębów, zakładanie i utwardzanie plomby. Na zakończenie w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy, niespodzianki i magnesy, które mają przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

 

Copyright © 2015. Przedszkole Publiczne Nr 23 Rights Reserved.